Algarve słoneczny region Portugalii

Algarve

Piaszczysta plaża z krystalicznie czystą wodą i teren poprzeplatany pagórkowatymi dolinami, takie właśnie jest Algarve, region Portugalii obejmujący całe południowe wybrzeże, aż do granicy z Hiszpanią.

Miejsce przyciąga turystów wyjątkowo ciepłym klimatem i różnorodnością potraw, ale przede wszystkim osobliwością krajobrazu, którego dominującymi elementami są kolorowe klify i zaciszne zatoki.

Klify Algarve

Faro centrum Algarve

Udając się do Algerve warto odwiedzić stolicę prowincji, Faro, w której na największą uwagę zasługuje Pałac Biskupi, otoczony sadem drzewek pomarańczowych. Faro to połączenie wielkomiejskiego stylu ze starą zabudową, której znakiem charakterystycznym są brukowane ulice i białe domy wyłożone kafelkami na wzór kultury muzułmańskiej. Podczas pobytu nie można także pominąć wizyty w barokowym kościele św. Antoniego. Nieco dalej znajduje się Lagos, miasteczko do którego wiedzie przepiękna klifowa linia brzegowa, będąca prawdziwym rajem dla grotołazów ze względu na dużą ilość wapiennych jaskiń. W tym miejscu odbywał się słynny targ niewolników, o którego historii można posłuchać odwiedzając regionalne muzeum. Chcąc lepiej poznać faunę tego miejsca wskazana jest wycieczka do pobliskiego zoo, które stanowi miniaturę ekosystemu Portugalii.

Klify Algarve w Portugalii

Atrakcje turystyczne

Turystom, którzy pragną poczuć klimat portugalskiego miasteczka, obfitujący w kręte uliczki i kolorowe stragany, polecany jest przede wszystkim kurort Albufeira. Jest on uważany za jeden z najatrakcyjniejszych, ponieważ oprócz bogatej bazy noclegowej zapewnia przepiękne widoki na panoramę wybrzeża i miasto. Dla miłośników surfingu, żeglugi i nurkowania idealnie sprawdzi się Przylądek Świętego Wincentego, będący najbardziej wysuniętą na południowy-zachód częścią Europy. Przebywając w tej okolicy warto zwrócić uwagę na ocalałe fragmenty XVIII wiecznego fortu Sagres, gdzie Henryk Żeglarz założył swoją szkołę, w której studiowali wybitni odkrywcy, Vasco da Gama i Ferdynand Magellan.

Algarve to kraina słynąca z malowniczo położonych gór, piaszczystych plaż i finezyjnie uformowanych przez wiatr i wodę skał, idealnie kontrastujących z błękitem nieba. Sprawdzi się doskonale jako miejsce wypoczynku, zarówno dla turystów, jak i amatorów wodnych szaleństw. Pobyt na wybrzeżu gwarantuje zapierające dech w piersiach atrakcje i niezapomniane wspomnienia.

Plaże w Algarve

Krzysztof

Leave a Reply