Madryt – krótka wycieczka po stolicy Hiszpanii

Madryt to idealne miasto dla turystów ceniących zarówno klasyczne piękno zabytków, jak i dobrą zabawę. Stolica Hiszpanii jest jednym z najczęściej odwiedzanych europejskich miast, które zachwyca malowniczym krajobrazem, łączącym w sobie elegancję i kunszt pozostałych pomników kultury z pięknem natury.

Madryt - widok na miasto

Madryt atrakcje

Madryt podzielony jest na dwie części: Madrid de los Austrias, pamiętający czasy panowania dynastii Habsburgów oraz Madrid de los Burbones, którego początki związane są z rodem Burbonów i sięgają XVIII wieku. Sercem miasta jest Puerta del Sol (Brama Słońca), określana jako hiszpański “punkt zero”, od którego mierzone są wszystkie odległości w Hiszpanii. Do największych atrakcji należy także Plaza Mayor (Główny Plac), na którym w przeszłości organizowano najważniejsze dla kraju wydarzenia, koronacje królewskie, sztuki teatralne oraz corridy. Piękno hiszpańskiej architektury podziwiać można odwiedzając Zamek Królewski, uchodzący za dziedzictwo rodu Burbonów, obecnie będący oficjalną rezydencją króla Hiszpanii. Podczas pobytu w Madrycie nie sposób pominąć najpopularniejszej arterii jaką jest Gran Via, na której znajduje się wiele reprezentacyjnych wieżowców oraz obiektów kulturalnych. Zdrożeni turyści z pewnością znajdą ukojenie w położonym na zachód od centrum Madrytu, Casa de Campo, parku będącym pozostałością królewskich terenów łowieckich.

Madryt Gran Via

Madryt kultura

Poza pięknem rodzimej architektury, stolica Hiszpanii znana jest na całym świecie z tętniącej życiem przez całą dobę sceny klubowej. Najpopularniejszym sposobem na spędzanie czasu w Madrycie są spotkania z przyjaciółmi, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom dobrej zabawy. W ciągu dnia celebruje się popołudniową sjestę, w trakcie której spożywane są tradycyjne hiszpańskie potrawy, takie jak paella czy gazpacho, natomiast nocą odwiedza puby i restauracje. Do ulubionych rozrywek należą także walki torreadorów z bykami, które szczególnie warto zobaczyć w trakcie pobytu w Madrycie, ponieważ znajduje się tutaj Las Ventas, największa w Hiszpanii i trzecia co do wielkości na świecie arena, pamiętająca najsłynniejsze corridy.

Madryt - architektura

Santiago Bernabéu

Nieodzowną częścią hiszpańskiej kultury jest piłka nożna. Obowiązkową pozycją na turystycznej mapie wszystkich pasjonatów tego sportu jest Santiago Bernabéu, stadion najpopularniejszej w Hiszpanii drużyny, Realu Madryt.

Santiago Bernabeu

Przepiękne zabytki pamiętające czasy największych europejskich dynastii i atmosfera przepełniona zabawą i radością – tak w skrócie scharakteryzować można Madryt. Turyści odwiedzający największe miasto Hiszpanii z pewnością wyjadą z niego w pełni usatysfakcjonowani i zapragną czym prędzej tam wrócić, ponieważ urok tego miejsca wywiera wpływ nawet na najbardziej wymagających podróżników.

Panorama Madrytu

Leave a Reply